Aralık 19, 2016 Grafik Tablet Nedir ve Çizim Tableti Nerede Kullanılır

Grafik Tablet Nedir ve Çizim Tableti Nerede Kullanılır

Dijital grafik tablet bir diğer ismi ile ile dijital çizim tableti grafik tasarımın en yaratıcı şekilde yapılması için tasarlanmış teknoloji ürünüdür. Fare,  çizim tableti ile karşılaştırıldığında özellikle grafik tasarım işleri , çizim ya da bir fotoğrafı düzenlemek için kullanışlı ve ergonomik bir araç değildir. İşte tam bu noktada, grafik tablet vasıtası ile hayal gücünüzü en üst düzeyde kullanarak tüm yaratıcılığınızı dijital ortama aktarabilirsiniz.

Huion 420 modeli Dijital Grafik Çizim tableti ergonomik yapısı ve kolay kullanımı ve fiyat performans açısından üst düzey bir çizim imkanı sunmaktadır. Piyasada en çok satılan model olan Huion 420 çizim tabletini siz değerli müşterilerimize sunmaktan gurur duyarız!

 

Kullanım Alanları

Çizim , fotoğraf düzenleme , 3D modelleme karikatür çizimi gibi insanoğlunun hayal gücünün dijitale dönüştürme evresinde Grafik Tablet ler büyük bir yer kaplamaktadır. Çünkü bu tarz çalışmaların esnasında yapılacak bir hatada geri dönüp bunu düzeltmek oldukça basite indirgenmiştir. Günümüzde oynadığımız oyunların , izlediğimiz dizi ve filmlerin , severek aldığımız karikatür dergilerin birçoğu bu grafik tablet ile hazırlanmaktadır. Bu teknoloji kağıt-kalem den dijitale geçişte büyük önem taşımaktadır. Birçok mühendisin AutoCad kullanımında büyük oranda gelişme sağladığını aktarmaktadır. Bu çizim tabletlerinin kullanıldığı bir diğer alan ise aylık veya yıllık raporların ve grafiklerin hazırlanmasıdır. Bütün şirketlerde yıl sonu raporları hazırlanır. Bu çizim tabletleri sayesinde bu raporlar en ince ayrıntılarına kadar hazırlanmakta ve görsel bir şekilde sunumları yapılmaktadır.

Grafik Tablet Kurulumu – Kullanımı Kolay mıdır?

Yaklaşık bir dakika gibi kısa bir sürede kurulumunu yapabileceğiniz Huion Grafik Tablet ile profesyonelleşip tasarımlarınızı dilediğiniz gibi yaratabilir / düzenleyebilirsiniz . Bir çok grafik tablet kullanıcısının acemilik dönemi geçtikten sonra fare ile bağlantısının uzun süreli olarak kesildiğini de belirtmek isteriz. Bu tabletlerin yanında aynı zamanda bir adet de tablet kalemi bulunmaktadır.Bu kalem sayesinde çizimleri kusursuz ve hatasız bir şekilde gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

Kullanılan kalemin de özel bir kalem olduğunu ve basınca duyarlı şekilde işlediğini unutmayalım. Gerçek kalemle resim çiziyor hissi yaratmaya çalışan grafik tabletler oldukça etkili çalışmalar ortaya koyduğu için ünlü çizim firmaları tarafından da kullanılıyor.

Huion 420 Grafik Tablet Nasıl İmkanlar Sunmaktadır?

4×2.23 inçlik boyutu oldukça hafif olan ağırlı ile Huion 420 dijital çizim tabletini istediğiniz her yere yanınızda kolayca taşıyabilirsiniz

2048 level baskı hassasiyeti ve 4000 LPI çözünürlü ile istediğiniz tonda ve hassaslıkta harika çizimler elde edebilirsiniz.

Saniyede 200 raporlama hızı ve 3mm altındaki doğruluk payı özelliğiyle hayal gücünüzü ekrana mükemmel şekilde yansıtabilirsiniz.

Pilli kalemiyle ve üzerindeki bulunan tuşları programlayabilir ve kalemin ortasındaki tuşla bilgisayar üzerindeki sayfa üzerinde yukarı aşağı gidebilirsiniz

Huion dijital grafik tablet satın alımı sonrası ürüne ait sürücüyü BURADAN edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir