Geri Ödeme ve İade Politikası

İade & Değişim

solarkamera.com ve telefon ile sipariş hattımızdan satın almış olduğunuz ürünleri teslim aldıktan sonra iade edebilir ya da değişimni talep edebilirsiniz. Ürünlerin iade ve değişimi için belirtilen yasal süre 14 gündür ancak bir Anka Haberleşme Teknolojileri müşterisi olarak, solarkamera.com ve telefon ile sipariş hattımızdan satın aldığınız ürününüzü tekrar satılabilir özelliğini yitirmemiş olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren toplam 90 gün içerisinde faturanız ile iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz. İade ve değişim işlemleriniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. solarkamera.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi). Aynı zamanda tüketici tarafından ambalajının açılmış olması halinde, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına, bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler ve kitap ürünlerinin de iade işlemleri Cayma Hakkı sürecinde yapılamamaktadır.

  • İade etmek ya da değişim yapmak istediğiniz ürünleri sadece Mustafa Kemal Mah. 2138 Sok. 8/1 Çankaya-Ankara adresine karşı ödemeleri gönderebilirsiniz. İade gönderimlerinizi iş günleri 09.00-18.00, hafta sonu(Cumartesi) 09.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
  • .

Kargo İle İade

Kargo ile İade

  • İrsaliye veya e-fatura çıktınızın alt kısmında bulunan iade bölümündeki bilgileri doldurunuz ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içine koyunuz.
  • İade etmek istediğiniz ürünleri karşı ödeme ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
  • Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.
  • İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.
  • Set halinde satılan her ürünün iadesi set halinde olmalıdır.Parça şeklinde iade alınamamaktadır.
  • Yukarıda belirtilen şartlara uygun olması halinde iade işleminize ait ücret iadeniz yasal süre olan 10 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu süre solarkamera.com’a iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.